4. Čo na to Hlina?

Snímka: Pavol Funtál

Voľby predsedu KDH ako oslava demokracie. Hlina svoje akékoľvek viac či menej pozitívne prekvapenie z prechodu Vašečku verejnosti neukázal. Upriamil pozornosť skôr na demokratickosť v strane, kde každý má ako právo voliť, tak aj byť volený, a to aj v prípade kandidatúry na predsedu. Ako sa už dávnejšie vyjadril pre HN, v KDH s takmer desaťtisíc členmi je možné, že pri odhlasovaných rozhodnutiach sa výsledky nie každému páčia.

Kandidatúru Vašečku rešpektuje, čo sa mu však nepáči je spôsob komunikácie, ku ktorému patrili aj útoky na jeho osobu. Vašečka podľa neho udrel odzadu, čo sa nepatrí. Je za zápas ideí, osobné ataky však nepodporuje. Poprosil ho preto, aby do predvolebného zápolenia nevyťahoval ako jeho kresťanstvo, tak ani cirkev.

Položil tiež otázku, prečo o tento post nemal Vašečka záujem pred dvomi rokmi, keď KDH bola v porovnaní s dneskajškom slabou stranou. Vašečka však podľa svojho vyjadrenia takúto ponuku vtedy nedostal.

Hlina neskôr potvrdil, že keby sa aj Vašečka nestal predsedom KDH, vedel by ho využiť vo vyšších štruktúrach strany či už súvisiace s regiónmi alebo konzíliom.

Pre Hlinu sú parlamentné voľby skúškou, či je stratégia, ktorú strana zastáva správna. Na čele do volieb určite pôsobiť chce, čo prirovnal k hokejovému zápasu, keby po vyhratom polčase tím vymenil kapitána alebo trénera. Na adresu svojej vraj klesajúcej podpory povedal, že treba sa skôr pozrieť na okresné snemy alebo sa spýtať delegátov a potom si spraviť názor.

Najčítanejšie témy