1. Prečo sa Vašečka pre takýto krok rozhodol?

Snímka: TASR - Martina Kríková

Čo môže mať KDH v roku 2020, môže mať s Richardom Vašečkom na čele už teraz. To sú slová do boja, pre ktoré si Vašečka myslí, že v jeho osobe nastane obrodenie strany.

Svoj prekvapivý presun medzi politickými panstvami zdôvodnil dlhodobými výzvami zvnútra KDH, ktoré ešte v poslednej dobe nabrali na intenzite. Okrem toho dodal, že kresťanskí demokrati majú medzi sebou viacerých ľudí, ktorí predsedu Alojza Hlinu obzvlášť nevelebia, čo protirečí žiadanému smerovanie strany k silnému slovenskému subjektu. Do boja vstupuje s tým, že nerozdeľuje, ale spája ľudí a znovu presvedčí aj tých členov, pre ktorých bol Hlina neprijateľným lídrom.

Odídenec opisuje, ako sa podľa neho KDH pod vplyvom Hlinu mení a odkláňa sa tak od svojho pôvodného, ako aj názov hnutia naznačuje, kresťanského a demokratického smerovania. Jablkom sváru je podľa neho aj Hlinova neschopnosť komunikovať s potenciálnymi koaličnými partnermi ako lídrom SaS Richardom Sulíkom, Borisom Kollárom z hnutia Sme rodina podobne ako s Igorom Matovičom z čela OĽaNO. A práve Vašečka sa má zhostiť funkcie tohto komunikačného média.

Ako aj na svojom facebooku uviedol, kresťanská politika a jej zmena k lepšiemu na Slovensku je pre neho tak dôležitá, že je ochotný pre ňu riskovať celú politickú kariéru. Za predsedu chce kandidovať úplne nezištne s čistým úmyslom a v zápolení sa neplánuje znížiť k použitiu nečestných prostriedkov.

Najčítanejšie témy