4. Ako je na tom Beblavého SPOLU?

Snímka: TASR/Martin Baumann

Strana SPOLU – občianska demokracia vznikajúca okolo Miroslava Beblavého v čase prieskumu ešte zaregistrovaná nebola, a tak nemožno opísať úspech jej umiestnenia a treba si počkať na ďalší prieskum.

SPOLU už zaregistrovali na ministerstve vnútra. K ich prioritám patrí moderná ekonomika, rovnaký meter pre všetkých, zdravotná starostlivosť, kvalitné vzdelávanie a proeurópske smerovanie Slovenska.

Do komunálnych volieb v Bratislave by chcela ísť spolu s Progresívnym Slovenskom aj architektom, mestským aktivistom a hudobníkom Matúšom Vallom, ktorý je prvým oficiálnym kandidátom na bratislavského primátora.

Posledná iniciatíva SPOLU prišla v podobe Beblavého vyhlásenie na brífingu so stranou OĽaNO, na ktorom sa venovali situácii s osemročnými gymnáziami. V tomto roku chcú pripraviť programové tézy a 50 kľúčových návrhov zákonov, ktoré chcú predkladať priamo do parlamentu.

To je práve v porovnaní s Progresívnym Slovenskom rozdiel, keďže hnutie takýmito pákami nedisponuje. Ako sa aj Progresívci chvália, sú hnutím formovaným zdola s členmi bez politickej minulosti.

O percentuálnych métach Beblavého strana zatiaľ nehovorí. Úspech pre ňu bude, keď bude môcť vytvoriť vládu, a tak vymeniť súčasný kabinet Roberta Fica. Ako sme už spomenuli, prioritou sú pre ňu teraz komunálne voľby, ktoré by ju mohli dostať viac do povedomia ľudí.

Najčítanejšie témy