3. Dá sa aj tak očakávať ich úspech?

Jeden zo zakladateľov Progresívneho Slovenska Ivan Štefunko
Snímka: HN/Peter Mayer

„Nikto nevraví, že to bude ľahké. Bude to záležať od dennodenného nasadenia každého v Progresívnom Slovensku. Vieme však, že ak budeme poctivo pracovať na budovaní hnutia - zapájať čo najviac kvalitných ľudí, mať pozitívnu víziu a transparentné financovanie, tak to vo voľbách 2020 dokážeme,“ uviedol ešte pred snemom pre HN Ivan Štefunko.

Do volieb hnutie dúfa, že sa k výsledku do 20 percent priblížia. Iba tak je možné dostať sa do vlády, čo je teraz ich prvoradým cieľom. Výsledok teda uvidíme o dva roky.

K ich posledným vyhláseniam patrí apel na vládu, aby sa sústredila na cielený rozvoj podnikateľského prostredia s ohľadom na regionálne špecifiká, celoživotné vzdelávanie, rekvalifikačné kurzy a zastaviť vyľudňovanie zanedbaných regiónov.

Štefunko poukázal aj na problém kvalifikácie slovenskej pracovnej sily a odchod vyštudovaných ľudí do zahraničia.

„Progresívne Slovensko by mohlo uspieť, ak by sa ideovo profilovalo ako sociálno-liberálne hnutie, ktoré chce osloviť ľavicového voliča. Nemyslím si, že je rozumné sa zbytočne tlačiť do dnes už preplneného spektra pravice. Ak chce byť relevantnou alternatívou voči SMERu, musí mať ambíciu získať súčasných aj minulých voličov, ktorí sú sklamaní z politiky SMERu, ale stále sú ideovo ukotvený naľavo od stredu,“ povedal dávnejšie pre HN politológ Jozef Lenč.

Myslí si tiež, že hnutie musí rozhodne popracovať na vodcovských a komunikačných zručnostiach tých, ktorí budú hnutie.

Najčítanejšie témy