4. Čo sa očakáva od snemu?

Progresívne Slovensko
Snímka: HNtelevízia

Stretnutie straníkov, verejnosti či podporovateľov myšlienok a vízie hnutia. Tak progresívci hovoria o nadchádzajúcom sneme v Žiline, na ktorom očakávajú účasť viac ako 600 ľudí, z toho vyše sto delegátov. Na sneme majú niektorí zúčastnení rozpovedať svoje príbehy o úspechu či počiatočnom neúspechu, zaznieť majú aj osobné príbehy ľudí z hnutia. Bodku za snemom prinesie koncert skupín Puding Pani Elvisovej či Smola a hrušky.

Čo je ale najdôležitejšie, hnutie predstaví svoje plány na tento rok. Z dokumentov dôležitých pre strany majú prijať ideový dokument a tiež oficiálne predstaviť víziu a stanovy hnutia.

Na zvolenie tiež čakajú kandidáti na podpredsedov a podpredsedníčky – Irena Bihariová, Zuzana Čaputová, Zora Jaurová, Michal Truban a Michal Šimečka. Okrem nich je prázdna stolička aj pre šéfa hnutia, uchádza sa o neho iba Štefunko, ktorý svojho protikandidáta nemá, a teda je viac ako pravdepodobné, že sa ním aj stane.

Ako aj spot volajúci na snem demonštruje, kampaň hnutia je zameraná na mladých ľudí. V predvečer snemu má hnutie tiež naplánované podujatie Mladí, Poďme zmeniť Slovensko, na ktorom odznejú príbehy viacerých inšpiratívnych osobností.

Kto by teda mohol byť ich voličskou základňou? „Rozprávame sa s ľuďmi rôznym štýlom, podľa toho cez aký kanál s nimi komunikujeme. Stretávame sa s ľuďmi po celom Slovensku a v každom meste, kde sme robili diskusiu prišlo rôzne publikum. Od študentov až po dôchodcov. Jadro našich voličov máme medzi mladými rodinami, ktorým prirodzene záleží na vzdelaní ich detí, kvalitnom a dostupnom zdravotníctve a chcú Slovensko, ktoré je súčasťou Európskej únie,“ opisuje Štefunko. Lenč hodnotí ich spôsob politickej komunikácie, programové priority či vízie a ciele ako zamerané na ľavicovo-liberálneho mestského voliča.

Najčítanejšie témy