1. Kto pôsobí v hnutí?

Jeden zo zakladateľov Progresívneho Slovenska Ivan Štefunko
Snímka: HN/Peter Mayer

Ako prelomový moment v histórii Progresívneho Slovenska sa zapíše 27. november 2017, kedy hnutie oficiálne zaregistrovalo ministerstvo vnútra. Medzi zatiaľ známymi členmi sú pomerne politicky neznáme tváre.

Ivan Štefunko, jeden zo zakladateľov hnutia, je podnikateľ so zameraním na inovácie, investovanie do technologických spoločností či na mentoring mladých talentov.

V správnej rade hnutí pôsobí napríklad výskumný pracovník Ústavu medzinárodných vzťahov v Prahe Michal Šimečka, podnikateľ a zakladateľ WebSupportu Michal Truban, Martin Dubéci, ktorý pôsobil vo verejnom sektore a ako stratég viacerých politických kampaní či producentka a dramaturgička Zora Jaurová.

Čo sa týka tých známych osobností, do Progresívneho Slovenska sa rozhodol vstúpiť aj Martin Poliačik. Začiatkom novembra povedal svoje zbohom strane SaS a o mesiac na to prišiel pod krídla progresívcov. Po oznámení o jeho vstupe do hnutia sa hovorilo o tom, že bude sedieť vo vedení strany. Či sa tak skutočne stane ukáže zajtrajší snem. Stranu zatiaľ opísal ako „novú super stranu“, ktorá je ekonomicky centristická s dôrazom na liberalizmus.

Najčítanejšie témy