6. Aké sú ďalšie nacionalistické strany v Európe?

Na Cypre je krajne pravicová strana ELAM, ktorá prvýkrát vstúpila do parlamentu iba minulý marec. Viedla viaceré demonštrácie proti tureckým Cyperčanom a migrantom a je proti zjednoteniu ostrova.

V Dánsku je Dánska ľudová strana, ktorá v roku 2015 skončila v parlamente druhá a rok predtým vyhrala aj voľby do Európskeho parlamentu. Je proti multikulturalizmu a zrušila výhody pre migrantov.

Fínsko a Strana Fínov, zastáva tvrdú imigračné kontroly a uprednostňuje Fínov vo výdavkoch na zdravotnú a sociálnu starostlivosť.

V Grécku treba spomenúť stranu Zlatý úsvit, ktorá rozvírila vody politiky po gréckom ekonomickom kolapse. V gréckej politike predstavuje tretiu najväčšiu silu. Strana žiada vyhostenie migrantov a v minulosti distribuovala jedlo do chudobných oblastí, iba však držiteľom gréckeho pasu.

Maďari majú krajne pravicovú stranu Jobbik, ktorá však aj napriek hliadkam v rómskych štvrtiach tvrdí, že nie je rasistická.

Taliani majú svoju antimigračnú euroskeptickú Ligu severu, Holanďania Stranu slobody, Švédi svojich Švédskych demokratov, ktorá je podobne ako predchádzajúce za imigračné kontroly a proti multikulturalizmu a Švajčiari svoju Švajčiarsku ľudovú stranu, ktorá tiež nabrala na popularite pre migračnú krízu.

Najčítanejšie témy