1. Ako je na tom Kaliňák?

Snímka: TASR

A stále sa točíme – okolo Bašternáka. Na Mikuláša vydala Generálna prokuratúra pokyn na preverenie majetku ministra vnútra Roberta Kaliňáka, exministra dopravy a financií Jána Počiatka a podnikateľa Ladislava Bašternáka. Ide o vyšetrovanie v kauze firmy B. A. Haus.

Založil ju Bašternák a príjmy z nej mali smerovať práve ministrovi Kaliňákovi a Počiatkovi. Preverenie majetku sa však má týkať len toho, či boli financie použité na kúpu firmy legálne. Kaliňák už dlhodobo tvrdí, že si požičal v Tatra banke 500-tisc eur.
O veci má rozhodnúť Národná kriminálna agentúra.

Aj pre viaceré protesty či snahy o odvolávanie Kaliňáka sa neočakáva, že bude výsledok iný než doteraz. Aj to posledné odvolávanie zo začiatku decembra, bolo spojené s otázkou zmrazovania platov, čomu kritici vytýkali práve úlohu zástierky. Sporným bodom bola okrem kauzy Bašternák a pochybným pôvodom majetku spomenuté aj čerpanie eurofondov.

Kaliňákovi tak patrí titul najčastejšie odvolávaný minister vlád Roberta Fica. Ešte v roku 2013 svietil v top trojke v prieskumoch dôveryhodnosti, teraz tam už nefiguruje.

Najčítanejšie témy