3. Ako útočí na opozíciu?

parlament
Snímka: Pavol Funtál

Nielen médiá, ale aj opozícia je pre Fica čierna ovca. Namiesto riešenia problému s jeho ministrom vnútra Robertom Kaliňákom pri jeho odvolávaní, už treťom, siaha po kritike do protiľahlých radov, či už je v cieli terča už spomínaný Andrej Kiska, Richard Sulík alebo Igor Matovič.

Nešetril slovami, čo by dal za to, keby v parlamente sedeli štandardné politické strany, ktoré by s ním viedli normálne hádky a normálny programový konflikt. Počas odvolávania dokonca vystúpil s prejavom dvakrát, čo predtým tiež nebývalo zvykom.

Opozičné strany ohodnotil miestami naozaj kreatívne – nedemokratická SaS, strana OĽaNo, ktorej všetci členovia sa zmestia do malého výťahu na čele s daňovým podvodníkom či strana Sme rodina, na ktorú vytiahol vzťahy s mafiánmi, maloletými dievčatami aj obchod s drogami.

Opozícia je pre Fica naďalej neschopná zaujať odbornými témami a venovať sa konštruktívnej vízii pre Slovensko do budúcnosti, čo je aj dôvod, prečo na Smer a jeho predstaviteľov neustále útočí. Odporúča jej, aby vyhrala voľby a necítila sa tak, že jej bolo ublížené.

Najčítanejšie témy