4. Čo ďalej plánuje Hlina?

Snímka: HN/Pavol Funtál

Strana smeruje k novému názvu

Líder strany plánuje zmeniť názov KDH z dôvodu ochrany slovného spojenia kresťanskí demokrati, keďže údajne zaznamenal ambíciu značku ukradnúť.

Svoju stranu Občania, ktorú založil, tak premenoval na Kresťanských demokratov.

Vysvetľoval tiež, že ak by takýto krok neurobili, KDH by to poškodilo a faktom je, že mediálne je viac zaužívané pomenovanie kresťanskí demokrati na rozdiel od celého názvu Kresťanskodemokratické hnutie.

Stranu chce tiež zlúčiť so svojou starou stranou, čo ešte musí odobriť snem a nový názov by tak bol KDH-Kresťanskí demokrati.

Prihlásia sa k zmene

Podľa poslednej facebookovej aktivity burcuje za účasť na oslavách 17. novembra na bratislavskom Námestí SNP, kde chcú noví župani podľa popisu akcie, deklarovať vzájomnú spoluprácu a začiatok pozitívnej zmeny v regiónoch.

Má to demonštrovať aj motto „Začíname zmenu“, čo sa má niesť aj kampaňou do parlamentných volieb v roku 2020 a dokázať tak, že existuje lepšia alternatíva k súčasnej vládnej garnitúre.

Na Námestí SNP ešte počas kampane strana inštalovala kontajner, na ktorého stene boli plagáty z Novembra 89 s veľkým nápisom „Toto sme chceli v Novembri 89 aj my“.

Na ďalšej, prázdnej stene zase svietilo : „A čo chcete Vy?“.

Najčítanejšie témy