5. Kam kráča Poliačik?

Bližšie k založeniu

Poliačik začal diskusie so vznikajúcim hnutím Progresívne Slovensko, ktoré sa chystá na ministerstve podať petíciu na svoje založenie.

O bližšej spolupráci však ani jedna strana ešte nehovorila. Progresívne Slovensko má za cieľ zjednotiť ľudí z rôznych oblastí zdieľajúcich progresívne hodnoty. Podľa svojho vyjadrenia na stránke chcú modernú krajinu, ktorá bude otvorená, solidárna a na ktorú budú všetci hrdí.

Riešenia chcú hľadať pomocou komunitného fóra, kde budú o otázkach či problémoch diskutovať. K členom správnej rady patrí Martin Dubéci, Zora Jaurová či Michal Šimečka.

Špekulácie o pôsobení Poliačika v Progresívnom Slovensku sú v zásade prospešné pre obe strany, keďže politik na voľnej nohe ako aj novovznikajúca politická strana vždy ocenia záujem médií, ktorý zvyšuje ich politickú cenu. V každom prípade dohady o tom, kde vlastne Martin Poliačik skončí, či to bude v Progresívnom Slovensku, v strane Spolu alebo v nejakom inom politickom subjekte, ktorý môže do volieb vzniknúť, sú rozhodne predčasné,“ vysvetľuje Lenč.

Poslancom zostáva

Po Poliačikovom odchode zo SaS hnutie na svojom Facebooku vyhlásilo, že sú jediným autentickým nositeľom proeurópskej liberálnej politiky na Slovensku, na čo sa však stretli s kritikou, že sú len facebookovou stránkou a ich úspech prinesú až prvé prieskumy verejnej mienky.

Poliačik podľa svojho vyjadrenie pre HN televíziu však na ponuky nečaká. Jeho vízia je zverejnená verejne na internete, a tak je len otázkou času, či niekoho zaujme a bude z toho nejaký nový plán.

V parlamente mu miesto nezaradeného poslanca stále zostáva a Sulík nebude od neho žiadať vrátenie poslaneckého mandátu, keďže získal veľa preferenčných hlasov.

Najčítanejšie témy