5. Ako situáciu zhoršujú požiare a asociáli?

Snímka: Reuters

Štát pravidelne bojuje s rozsiahlymi lesnými požiarmi, ktoré dokážu zničiť obrovské územia. Vlani napríklad spálili viac ako 1,5 milióna hektárov lesa. Výnimkou nie sú ani desiatky či stovky obetí na životoch a spustošené obydlia. O luxusné domy prišli v priebehu uplynulých pár rokov dokonca aj najväčšie hviezdy šoubiznisu – okrem mnohých ďalších aj herci Gerard Butler a Kim Basingerová či speváci Neil Young a Miley Cyrusová.

V poslednej dobe však smotánke žijúcej v Hollywode či ďalších prominentných kalifornských sídlach znepríjemňuje život ďalší fenomén, ktorý ich núti premýšľať nad odsťahovaním – zhoršujúca sa bezpečnostná situácia. Neprispôsobiví ľudia vrátane bezdomovcov narkomanov a alkoholikov obsadzujú parky, ktoré predtým vyhľadávali rodiny s deťmi, a zriaďujú si v nich provizórne stanové tábory.

Ani luxusným obchodom v Los Angeles sa pritom vlani nevyhlo rabovanie, ktoré sprevádzalo protesty hnutia Black Lives Matter po smrti černošského kriminálnika Georgea Floyda v dôsledku neprimeraného policajného zásahu z 25. mája minulého roka v americkom meste Minneapolis.

Najčítanejšie témy