Štrajková pohotovosť v spoločnosti sa začala minulý týždeň. Dôvodom je kolektívne vyjednávanie, v ktorom stále nedošlo k dohode. Banka totiž odmieta zvýšiť platy a vyplatiť 13. platy tak, ako žiadajú odbory.

Ako vysvetlila ich predsedníčka Jana Szászová, banka nechce zvýšiť platy ani o mieru inflácie a odmeny by boli ochotní vyplatiť, iba ak by sa znížili základné mzdy, a to napriek tomu, že odbory chcú 13. plat podľa Szászovej iba v minimálnej výške.

Pracovníci v pobočkách tak podľa nej majú platy vo výške 800 až tisíc eur v hrubom. Ako však ukazujú čísla portálu Profesia.sk, toto číslo je v rámci priemeru, ktorý banky zvyknú ponúkať na tejto pozícii. Ten je na úrovni 932 eur.

Ak by teda pracovník UniCredit Bank naozaj dostával minimum, teda 800 eur v hrubom, mohlo by sa stať, že by naozaj zarobil menej ako napríklad predavač v Lidli, ktorý má nástupný plat 865 eur. A to je podľa Szászovej neprijateľné, keďže pracovník v pobočke banky musí mať špecifické zručnosti a prejsť viacerými školeniami.

„Zamestnanci musia ovládať prácu minimálne v piatich aplikáciách. Na to, aby vôbec mohli predávať produkty, musia navyše absolvovať prostredníctvom aplikácie Slovenskej bankovej asociácie povinné skúšky,“ vysvetlila. No a na každé školenie musia preštudovať približne sto strán textu.

Najčítanejšie témy