4. Kto bude reprezentovať ekonomické odvetvie?

Snímka: Globsec

Na diskusiách sa zúčastnia tí najpovolanejší. Partnermi Kažimíra budú jeho kolegovia z centrálnej banky Francúzska Francois Villeroy de Galhau či Poľska Beata Daszynska Muzyczka. Svoj názor na aktuálnu situáciu budú prezentovať viceprezidenti Európskej investičnej banky Vazil Hudák a Emma Navarrová, výkonný riaditeľ Európskeho fondu pre strategické investície tejto banky Wilhelm Molterer a viceprezident Európskej banky pre obnovu a rozvoj Pierre Heilbronn.
Za súkromný finančný sektor sem prídu šéfovia VÚB Alexander Resch alebo Erste Group Bank Andreas Treichl.
O hrozbách brexitu by mal okrem iných tém hovoriť v Tatrách bývalý maďarský premiér Gordon Bajnai. Ten je v súčasnosti v Londýne predsedom globálneho poradného výboru spoločnosti Campbell Lutyens, najväčšieho svetového poradcu pre private equity a infraštruktúrne fondy.

Ani Bajnai nebude na Tatra Summite nováčikom. „Z mojich osobných pozorovaní vidím, že najrýchlejšie sa z Londýna sťahuje finančný sektor. Väčšina bánk smeruje do Nemecka či najnovšie aj do Paríža. Manažéri fondov idú do Luxemburgu alebo Dublinu. Niektoré banky mieria zase do Amsterdamu. Toto sú najčastejšie lokality pre finančný priemysel. Ale je tu aj zopár príkladov, ktoré by sa mohli stať v prospech strednej a východnej Európy. V niekoľkých prípadoch sa veľká administratívna podpora spoločností finančných služieb presťahovala práve do tohto regiónu,“ uviedol Bajnai na vlaňajšom ročníku podujatia v exkluzívnom rozhovore pre HN.

Najčítanejšie témy