3. Aké zastúpenie bude mať slovenská politika?

Snímka: TASR

Na podujatí sa, podobne ako vlani, zúčastní opäť Peter Pellegrini. Na Štrbské Pleso sa vráti aj Peter Kažimír. Kým však minulý rok vystupoval na schôdzke ako šéf ministerstva financií, tentoraz sem príde v novej pozícii – ako guvernér Národnej banky Slovenska. Na samit pritom dorazí i jeho nástupca v rezorte financií Ladislav Kamenický.

Účasť členov slovenskej vlády doplní minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák, ktorý bol v Tatrách aj minulý rok. „Je potrebné zmeniť charakter našej ekonomiky tak, aby bola založená viac na pridanej hodnote a na výskume. Najnovšie výskumy Organizácie pre ekonomiku a rozvoj ukazujú, že na Slovensku dôjde v dôsledku globálneho vývoja k zrušeniu 40 percent pracovných miest,“ uviedol šéf slovenskej diplomacie po diskusii s generálnym tajomníkom OECD Josém Ángelom Gurríom na Štrbskom Plese.
Vládu bude zastupovať taktiež minister hospodárstva Peter Žiga a štátny tajomník rezortu diplomacie František Ružička. Zo Spojených štátov dorazí veľvyslanec Ivan Korčok.

Najčítanejšie témy