3. Kam za kultúrou

Snímka: Flickr

Nachádza sa tam tiež druhé najväčšie medzinárodné letisko po parížskej metropole. V roku 2017 jeho služby využilo 13,3 milióna pasažierov zo 114 destinácií v 40 krajinách. Po Paríži je v meste tiež najväčšia koncentrácia múzeí a galérií, a preto sa pobyt neoplatí preležať celý iba na pláži.

Pre milovníkov umenia je povinnou zastávkou galéria moderného umenia MAMAC, kde na troch poschodiach nájdete pozoruhodné výstavy. Ak plánujete región navštíviť do konca septembra, stihnete ešte výstavu Diabol v ľudskom tele venovanú umeniu op artu, ktoré často využíva geometrické abstrakcie.

Z pohľadu finančnej úspory poteší vstupenka – pri jej kúpe totiž môžete do 24 hodín navštíviť aj iné galérie a výstavy v meste. Pre študentov je zadarmo.

Lokálnou atmosférou zas oplýva štvrť Cimiez na vrchu mesta, kde sú pozostatky rímskeho mesta, kláštor zo 16. storočia a cintorín, na ktorom sú pochovaní viacerí významní francúzski umelci.

Zážitok z Belle Époque architektúry dopĺňajú aj kultúrne eventy, ktoré sa konajú počas leta, ako festival klasického umenia. Kultúre sa nevyhnete ani pri prechádzkach malebnými uličkami Nice.

Vo viacerých reštauráciách a kaviarňach sú stabilnou súčasťou večerného programu vystúpenia hudobníkov, ktoré vám pomôžu gastronomické pochutiny tráviť o čosi príjemnejšie.

Najčítanejšie témy