6. Ku ktorým rekonštrukciám pristúpili iné kraje?

Snímka: TASR

Banskobystrický kraj začiatkom augusta informoval aj na svojich stránkach bbonline.sk, že zrekonštruoval úseky na cestách z Banskej Bystrice na Kordíky, Králiky, Španiu Dolinu a Tureckú. Rekonštrukciu podstúpila aj Tajovského ulica.

„V najbližších troch rokoch chceme odstrániť viac než polovicu z vyše 1 000 kilometrov ciest v havarijnom a nevyhovujúcom stave,“ informoval Ondrej Lunter, podpredsedu BBSK.

V modernizácii ciest nezaháľa ani Trnava, na ktorú tento rok venuje 14 miliónov eur. 10 miliónov zo sumy pôjde z eurofondov, zvyšok z vlastného rozpočtu kraja. Opravy sa dotknú 16 úsekov.

„Zhotoviteľom sme odovzdali prvé dva úseky ciest a finalizujeme ďalšie tri, ktoré si firmy preberú do konca leta, aby mohli začať so stavebnými prácami,“ uviedol pre SITA predseda TSK Jozef Viskupič.

Ľudmila Čarná zo správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja informovala, že modernizáciou prejde vyše 40 kilometrov ciest vrátane 12 mostov a vyše 20 priepustov a odvodňovacích priekop.

Rekonštruujú sa úseky ciest: II/534 Poprad – Starý Smokovec, II/545 Kapušany – Demjata, II/545 Janovce – Kľušov, II/546 Prešov – Klenov a II/575 Malá Poľana – Medzilaborce. Ako vysvetľuje, ide o úseky, ktoré sú v nevyhovujúcom stave a navyše frekventované cesty s dostupnosťou na diaľničnú sieť.

Do 1. októbra plánuje kraj predložiť ďalšie dve projektové žiadosti prostredníctvom Integrovaného regionálneho operačného programu, a to úsek cesty II/354 Poprad – Starý Smokovec – I: etapa a úsek cesty II/536 Spišský Štvrtok – Kežmarok.

Do konca roka 2019 je v pláne predložiť ešte projektové žiadosti prostredníctvom programu IROP úsekov ciest : III/3216 Bijacovce – Brezovica, III/3445 Prešov – Petrovany, III/3440 Solivarská ulica – most, II/567 Hostovice – križovatka, II/558 Príslop – Kolbasov – Ulič.

Poľský samosprávny kraj má na pláne aj viaceré projekty prostredníctvom projektu Interreg V-A s Malopoľským wojewodztwom.

V pláne má opraviť aj viaceré ďalšie úseky ciest.

Najčítanejšie témy