3. Všadeprítomný luxus

Snímka: Facebook/Hotel Metropole

Získalo ju najmä po tom, ako v roku 1856 otvorilo legendárne kasíno, jedno z najslávnejších na celom svete. Ak ste automobilový fanúšik a prejdete sa pred kasínom spojeným s monackou operou, nebudete vedieť, kam sa skôr pozrieť.

Lamborghini strieda Rolls Royce, po Ferrari nasleduje Maserati. Značky Jaguar alebo Tesla pôsobia v Monaku podobne bežne ako u nás Volkswagen alebo Renault.

Luxus, ktorý si však zachováva punc dôstojnosti a histórie, je tiež dôvodom, prečo si práve Monako vyberajú produkcie veľkých filmových štúdií za miesto nakrúcania nových kasových trhákov.

Azda najznámejší tajný agent 007 v službách jej veličenstva britskej kráľovnej James Bond tu proti zločincom bojoval hneď trikrát – v snímkach Nikdy nehovor nikdy, Zlaté oko a Spectre.

Akčné scény tu natáčal i Tom Cruise v úspešnej sérii Mission: Impossible. A práve v Monaku môžete nájsť spojenie so Slovenskom aj z kinematografického hľadiska – hororový film Hostel 2, ktorý „preslávil“ našu krajinu po celom svete, sa čiastočne odohrával u nás aj v Monte Carle.

Netreba dodávať, že ide o trochu za vlasy pritiahnuté vykreslenie priepastného rozdielu medzi oboma svetmi.

Najčítanejšie témy