2. Miliónové apartmány

Snímka: odeon.mc

Realitné kancelárie majú veľa práce. „Na predaj je apartmán s troma spálňami s obytnou plochou 101 štvorcových metrov, terasou s rozlohou 27 štvorcových metrov a garážovým státím pre jedno auto. Cena 5,8 milióna eur,“ píše sa na stránke spoločnosti Monte Carlo Real Estate. Takýto apartmán je pritom určený skôr pre strednú triedu.

Suverénne najdrahší je Odeon Tower. Ide o dvojicu mrakodrapov vysokých 170 metrov, ktoré boli v čase otvorenia v apríli 2015 druhou najvyššou budovou na európskom pobreží Stredozemného mora. V komplexe nechýba obrovský tobogan, ktorý je spolu s bazénom súčasťou vôbec najdrahšieho apartmánu v Monaku.

Ak by ste si niekoľkoposchodový penthouse chceli kúpiť, museli by ste si pripraviť viac ako štvrť miliardy eur. K dispozícii dostanete aj vlastného šoféra.

V Monaku sa pritom nájde množstvo adeptov, ktorí si môžu bez najmenších problémov zaobstarať bývanie v niektorom z komplexov.

V kniežatstve žije viac ako 1 200 ľudí s majetkom vyšším ako 25 miliónov eur. A ďalších 2 700 multimilionárov sa chce do Monaka v blízkej dobe presťahovať.

Najčítanejšie témy