7. Globálne príležitosti

Snímka: Pixabay

Po celom svete budú vznikať menšie spoločnosti, ktoré ponúknu zaujímavé príležitosti drobným investorom hoci aj na opačnom konci sveta. Investovať s nimi bude možné prakticky do čohokoľvek.

Napríklad aj do veľkých realitných projektov v Spojených štátoch, Japonsku či Austrálii. Jednou z takýchto spoločností je americká realitná firma Prodigy Network.

Ide o crowfundingovú platformu, ktorá ponúka možnosť drobným investorom podieľať sa na veľkých realitných projektoch v New Yorku alebo Chicagu.

„Výhodu takéhoto spôsobu financovania vidím predovšetkým v prístupe k investíciám, ktoré boli predtým zasvätené len veľmi bohatým jednotlivcom alebo inštitúciám. Dnes sú otvorené prakticky pre každého,“ uviedol v rozhovore pre HN Colin Serling, manažér vzťahov so zákazníkmi Prodigy Network.

Prirodzene, takéto formy investovania si vyžiadajú prísnu reguláciu, ktorá investorom zaručí ochranu pred podvodníkmi a primeranú úroveň rizika ich vkladov.

Na to bude nevyhnutná ďalšia spolupráca medzi jednotlivými krajinami a posilnenie medzinárodných právnych a obchodných dohôd.

Najčítanejšie témy