2. Prečo kritizujú Airbnb?

Snímka: Reuters

Súkromný apartmán, vlastná izba či zdieľaná. Lukratívna lokalita či oddych mimo ústredného ruchu. Najlacnejšia alternatíva alebo luxus ako sa patrí. Na Airbnb sa dá nájsť skutočne všetko.

Na konci júna sa platforma rozhodla ešte viac rozšíriť svoje ubytovacie možnosti a zahrnúť do nich aj tie najluxusnejšie ubytovania na planéte.

Airbnb Luxe je správnou voľbou pre tých, ktorí neváhajú za noc v takejto nehnuteľnosti minúť viac ako tisíc dolárov. Ako informovalo aj Airbnb, v top ponuke je viac ako dve tisíc starostlivo vyberaných domovov, ktoré musia spĺňať striktné kritériá. A tých je viac ako 300.

Síce je starostlivosť o zákazníka pre spoločnosť veľmi dôležitá, druhou stránkou je jej vnímanie u poskytovateľov ubytovania.

Tak, ako k jedným z hlavných sloganov Airbnb patrí unikátne ubytovanie, pravda je niekedy opačná. Na viacerých fórach nájdete sťažnosti ľudí, ktorí namiesto lokálneho pocitu, ktorý z dočasného ubytovania chceli mať, získali pocit úplnej všednosti.

Domovy často vyzerajú až unifikovane, čo dopĺňa časté zariadenie zo švédskeho obchodu s nábytkom a doplnkami IKEA.

Je pravdou, že viacero nehnuteľností kupujú investori len preto, aby z nich spravili Airbnb ubytovanie bez toho, aby ho spravili originálnym. Často sa stane aj to, že apartmán skrýva viacero oddelených izieb, ktoré sa ponúkajú ako samostatné prenájmy, no však nie sú.

Najčítanejšie témy