7. V uliciach metropol natrafíte aj na Baťu

Snímka: Le Premier

Tvoria ich tí, ktorí v krajine našli životných partnerov, odborníci a špecialisti v miestnych pobočkách medzinárodných spoločností a dobrovoľníci.

Presné údaje o počte slovenských turistov, ktorí navštívia Keňu síce, nie sú známe, podľa veľvyslanectva však vďaka rastu životnej úrovne na Slovensku rastie aj počet Slovákov, ktorí sa rozhodnú navštíviť pre našincov exotickú destináciu.

Nielen ich však nepotešia ceny – vo viacerých turisticky vyhľadávaných miestach sú ceny pre zahraničných návštevníkov značne vyššie oproti tým pre domácich. Takže aj keď chcete pomôcť podporiť povedzme Zvierací sirotinec, až „žmýkanie“ turistov vás často zarmúti.

Čo však Slovákov aj susedných Čechov v Keni určite poteší, je prítomnosť známych obchodov s obuvou Baťa. V Nairobi ich v niektorých častiach nájdete doslova na každom kroku, keďže obyvatelia sú známi tým, že si potrpia na kvalitnú obuv. V celej krajine je vyše sto pobočiek.

Čižmy však, pochopiteľne, v kenských predajniach nehľadajte. Jedlo v reštauráciách býva pomerne lacné, pečené kozie mäso s ugali, kukuričnou kašou, vás vyjde do štyroch eur.

K väčšiemu prílevu turistov by mohla pomôcť väčšia modernizácia infraštruktúry. Pred dvomi rokmi začal premávať expresný vlak medzi Nairobi a prístavnou Mombasou na juhu krajiny vďaka úveru z Číny, ktorá do krajiny vo veľkom investuje.

Náklady dosiahli 3,2 miliardy dolárov, vďaka čomu išlo o najväčší projekt tohto druhu od získania nezávislosti od Veľkej Británie v roku 1963. Pôvodná 12-hodinová cesta sa skrátila na štyri a pol hodiny. Vyskúšate?

Najčítanejšie témy