2. Ako sú na tom cesty druhej a tretej triedy?

Snímka: Pixabay

Vláda preto začiatkom apríla schválila bezúročnú pôžičku pre Žilinský, Banskobystrický a Trnavský samosprávny kraj na opravy ciest druhej a tretej triedy vo výške 63 miliónov eur.

„Rozhodli sme sa, že našim slovenským samosprávam, ak budú mať záujem, sme ochotní požičať značné sumy peňazí za špeciálnych a výhodných podmienok, ktoré by nedostali v žiadnom bankovom dome ani na žiadnom finančnom trhu, a pomohli im tak naštartovať masívnejšiu rekonštrukciu cestnej infraštruktúry," uviedol po rokovaní vlády premiér Peter Pellegrini. Vláda túto možnosť prvýkrát zrealizovala pred niekoľkými mesiacmi v Prešovskom samosprávnom kraji.

Pre Banskobystrický samosprávny kraj je výška úveru, ktorý si prevzal koncom apríla od vlády 33 miliónov eur. S jeho prevzatím nesúhlasil bývalý predseda kraja a šéf ĽSNS Marian Kotleba.

Podľa údajov vedenia kraja má v správe cesty v celkovej dĺžke 2454 kilometrov, z toho je 605 druhej a 1849 tretej triedy. Z ciest druhej triedy je 223 kilometrov v nevyhovujúcom a 11 v havarijnom stave.

Na cestách tretej triedy je v nevyhovujúcom stave 747 kilometrov a 80 v havarijnom.

Najčítanejšie témy