3. Bude „nový“ Uber iný?

Snímka: Reuters

Odišiel z nich vlani v marci po rozhodnutí bratislavského okresného súdu. Ten totiž rozhodol, že firma nemôže prevádzkovať na Slovensku taxislužbu prostredníctvom osôb, ktoré k tomu nemajú príslušné povolenie či vhodné vozidlo.

Žaloba na súd smerovala od občianskeho združenia koncesovaných taxikárov, ktorí sa voči Uberu rozhodli predtým zakročiť aj viacerými protestnými akciami. Voči platforme Taxify sa udelenie podobnej „stopky“ nepodarilo.

Aj keď Uber plánoval pôvodne svoj comeback v máji, termín posunul pre blížiace sa majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji. Pri oznamovaní návratu na konci apríla oznámil, že ceny zatiaľ zmeniť neplánuje.

„Službu Uber sme obnovili tam, kde fungovala aj predtým, teda v Bratislave. Nový zákon nám umožňuje ďalej rozširovať biznis a veríme, že liberalizovaný trh vytvorí veľký záujem o jazdenie,“ uviedol Uber v stanovisku pre HN.

Pozrite si v HNtelevízii staršie vyjadrenie bývalého ministra financií Petra Kažimíra k Uberu.

Konkurenčný Bolt sa však jeho návratu neobáva: „Snažíme sa neustále zlepšovať našu službu a bude to tak aj po príchode konkurenta. Sme totiž schopní operovať s výrazne nižšími nákladmi než konkurencia a stačí nám aj menší zisk,“ uviedol Sysel.

Najčítanejšie témy