2. Na ktoré sa máme pripraviť tento rok?

Snímka: Reuters

Jedným z potvrdených, ktorý u nás s určitosťou umiestni svoju prevádzku, je britský reťazec Costa Coffee. Svoje otvorenie v bratislavskom obchodnom centre Aupark sľubuje už v januári.

Na facebookovej stránke pre slovenských fanúšikov poctivo naťahuje ľudí s termínom otvorenia s odkazom, nech ju poctivo sledujú.

„Možno najočakávanejší je príchod značky Costa Coffee. Aj keď je už na Slovensku Starbucks Coffee a do konkurencie možno zarátať aj McCafé, je tu pre túto ,novú‘ značku vo veľkých mestách dostatočný potenciál,“ uviedol ešte pred dvomi rokmi prezident Slovenskej franchisingovej asociácie Jozef Šétaffy.

Reťazec už funguje aj v susednom Česku či Maďarsku. Svoj pôvod má v Londýne, keď v roku 1971 vyrobili prvú šálku Costa a neskôr otvorili aj kaviareň bratia Sergio a Bruno Costovci. Vo Veľkej Británii má Costa Coffee viac ako 1 300 kaviarní a v asi 30 krajinách ďalších tisíc.

O príchode na Slovensko sa hovorilo už od roku 2008. Následne sa však sieť odmlčala a svoju marketingovú stratégiu veľmi nemedializovala.

Najčítanejšie témy