1. Aká je slovenská história outletov?

Snímka: HN/Peter Mayer

Príbeh o tom, ako sa Voderady stali prvým outletovým centrom na Slovensku, mohol mať aj iného protagonistu pod názvom D1 Outlet City s lokalitou pri Senci. Namiesto outletu však na jeho mieste skončili čínske firmy a showroomy zastrešené v D1 Expo Business Center, ktorý otvorili v lete 2016.

„Objekt nebude využívaný na predaj koncovému spotrebiteľovi, ale ako veľkoobchodné a zastupiteľské prezentačné centrum pre firmy,“ vysvetlil vtedy Ivan Čarnogurský, riaditeľ spoločnosti Ipec Group, ktorá za projektom stojí.

O logisticko-obchodnej zóne hovorí ako o najväčšej v strednej a vo východnej Európe s priestorom pre asi 60 obchodov či biznis jednotiek na rozlohe 10 500 štvorcových metrov.

O outlete sa pritom hovorilo už od roku 2009 a počas tohto obdobia sa posúval nielen termín (ne)otvorenia, ale prebehlo mediálne súperenie s Voderadmi či zmena zamerania outletu na taliansku módu.

Analytici ohlásenú zmenu na administratívnu základňu v roku 2016 schvaľovali s tým, že pri konkurencii outletu z Voderád by sa ten pri Senci veľmi neuživil. Voderady však už vtedy zápasili o zákazníkov.

Najčítanejšie témy