2. Prečo roboti nikdy nenahradia ľudí?

Snímka: Reuters

Roboti napríklad nerozumejú iracionálnemu mysleniu. Ako tvrdí aj portál Tech.co, umelá inteligencia je založená na striktnej logike.

Je už bežné písanie si s robotom v chate so snahou vyriešiť svoj problém. Ľudia však nie vždy hľadajú iba riešenie, hľadajú aj pochopenie, podporu, čo vie dať iba človek človeku. A to je podobné aj v oblasti pomoci zákazníkom.

Ďalej, roboti nerozumejú kontextu, podobne ako ľudia z rôznych častí sveta či z iných prostredí. Pre robotov je však toto nerozumenie vec bežná podobne ako to, že nemajú kreatívne myslenie a predstavivosť.

A naopak, ako je väčšine ľudí odstrašujúca predstava monotónnej a opakujúcej sa činnosti, pre robotov je to to, v čom excelujú.

V neposlednom rade, ľudia budú vždy preferovať rozprávať sa s ľuďmi, a teda zasahovanie robotov do svojho života budú i z tohto dôvodu limitovať.

Pre tieto dôvody by sme sa ich absolútnej nadvlády obávať nemali.

Externý poradca českej ministerky financií, ekonóm fondu Qant Alex Michl v komentári pre portál iDNES.cz tiež uviedol, že sa robotizácie netreba báť, lebo sa vďaka nej vytvoria len nové pracovné miesta.

Najčítanejšie témy