4. Aké cesty sa v meste opravujú?

Snímka: TASR

V Bratislave sa v súčasnosti opravujú viaceré cesty, ide o cestu na Bajkalskej ulici, na Dolnozemskej ceste i na Panónskej ceste.

Panónsku v bratislavskej Petržalke chcelo mesto pôvodne dokončiť do 27. mája tohto roka.

V prípade Bajkalskej by oprava mala od začiatku prác trvať viac ako šesť týždňov.

Od začiatku apríla opravujú aj Dolnozemskú cestu v Petržalke, koniec prác sa odhadoval na polovicu mája.

Ďalšími úsekmi, ktoré chce mesto v tomto roku obnoviť, sú aj petržalské cesty na Jiráskovej ulici, vynovená bude aj cesta na Mamateyovej ulici.

V Novom Meste to bude Pionierska, Odbojárska i Račianska ulica, v Karlovej Vsi cesty na uliciach Hany Meličkovej a Lamačskej.

Vrakuňa bude mať nové cesty na uliciach Hradská a Kazanská. Na opravy chce mesto podľa primátora využiť letné školské prázdniny tak, aby boli cesty hotové v septembri, najneskôr v októbri.

​12. mája začalo tiež mesto s opravou ďalšej z hlavných dopravných tepien, a to Hodonínskou cestou, ktorá sa má realizovať v ôsmich etapách a trvať má asi mesiac.

Bratislavský magistrát chce spolu investovať šestnásť miliónov eur.

Z nich sedem miliónov dá na cesty mesto zo svojho rozpočtu, ďalších deväť miliónov bude z balíka peňazí, ktoré na opravu ciest v hlavnom meste vyčlenila vláda.

Tá vlani v decembri schválila pre bratislavské cesty jedenásť miliónov eur. Na konci tohto roka by sme sa mali dočkať celkovo stovky kilometrov opravených jazdných pruhov.

Najčítanejšie témy