1. Ako sa zmenia Mlynské nivy?

Snímka: TASR

Bratislava sa mení, dôkazom je aj prestavba hlavnej autobusovej stanice Mlynské nivy a okolia, uzávierka ulice platí od začiatku mája.

Dopravné obmedzenia majú trvať jeden a pol roka a desaťtisíce áut, ktoré tadiaľ denne prechádzajú, sa musia pripraviť na ťažší prístup do mesta, než boli zvyknuté.

Rekonštrukcia ulice Mlynské nivy je rozdelená na viacero etáp tak, aby k celkovej uzávere nedošlo. Spočiatku dôjde iba k zúženiu jazdných pruhov na ulici Mlynské nivy, pričom ich počet zostane zachovaný. Prvotné obmedzenia pocíti aj mestská hromadná doprava.

Najskôr totiž robotníci odstránia trakčné vedenie pre trolejbusy, a preto bude tento druh dopravy vylúčený. Dopravný podnik však pripravil náhradu v podobe dieselových autobusov.

Rekonštrukcia je súčasťou obrovského projektu Stanica Nivy – Smart City.

„Vyrastie tu nový mestský bulvár s kompletne obnovenou dopravnou a technickou infraštruktúrou, podzemným kruhovým objazdom, bezpečnými prechodmi pre chodcov, cyklotrasami, zastávkami MHD a novými chodníkmi so zeleňou,“ opísal dávnejšie pre HN Adrián Rác, CEO spoločnosti HB Reavis.

Okrem ulice Mlynské nivy developer HB Reavis stavia moderný autobusový terminál s nákupným centrom za 345 miliónov eur. Celý projekt má mať päť podlaží, z toho dve pod zemou.

Snímka: HB Reavis

​Na prvom z nich bude autobusová stanica, na druhom parkovisko a vo zvyšku bude nákupné centrum a administratívne priestory.

Výstavbu mestského bulváru, autobusovej stanice, obchodného centra a administratívnej budovy investor plánuje dokončiť v roku 2020.

Pre koncový termín novej podoby ulice je stanovený termín jeseň 2019, prvé výsledky uvidíme už túto jeseň.

Najčítanejšie témy