2. Ako reagujú veľkoobchodní predajcovia potravín?

billa

Prezident Zväzu obchodu Slovenskej republiky Martin Katriak ešte v novembri uviedol, že zatvorenie obchodov počas sviatkov nemalo na predaj potravín žiaden vplyv. Súhlasia s tým po vianočných sviatkoch a sviatku Troch kráľov veľkoobchody s potravinami?

„Negatívny dopad na obrat sme v tejto súvislosti nezaznamenali. Naši zákazníci si na zmenu zvykli, nenakupujú už nárazovo veľké nákupy tesne pred dňom voľna. Spoločnosť BILLA bude postupovať aj ďalej podľa zákona, ktorý uzákoňuje zatvorené predajne počas sviatkov, na čo vždy zákazníkov vopred upozorníme,“ informovala HN hovorkyňa Billa Slovensko Denisa Pernicová.

Za Lidl informoval Tomáš Bezák, vedúci komunikácie. Uviedol, že pre sviatok reťazec neprišiel o takmer žiadne tržby a na margo novej legislatívy uviedol: „Okamžite a v plnej miere sme sa jej prispôsobili. Už pred rozšírením počtu dní, počas ktorých je zakázaná práca v maloobchode, sme počas najväčších sviatkov roka mali predajne zatvorené počas viacerých dní ako bol štandard v iných reťazcoch. Týmto opatrením sme chceli našim zamestnancom umožniť strávenie sviatočného času v kruhu najbližších.“

Kaufland na naše otázky reagoval, že ide o interné údaje a tieto informácie nezverejňujú.

Najčítanejšie témy