2. Ako sa zrekonštruuje Hlavná stanica v Bratislave?

Snímka: Pavol Funtál

Hlavná stanica v Bratislave je pre cestujúcich vlakom prvým stretom s našou metropolou a o jej rekonštrukcii sa hovorí už skoro 20 rokov. Cestu k jej krajšej podobe snáď vydláždi aj skončenie zmluvy s Transprojektom a prechod pozemkov pod správu železníc.

Lepšiemu vizuálu a fungovaniu majú zatiaľ pomôcť rekonštrukčné práce za dva milióny eur či služby súkromnej bezpečnostnej služby za 300-tisíc eur. Rekonštrukcie sa dočkajú priestory bývalej reštaurácie, ktoré 50 rokov zívali prázdnotou a teraz sa zmenia na novú čakáreň pre cestujúcich.

Ruka rekonštrukcie siahne aj na bývalý služobný podchod, ktorý sa teraz využíva len na firemné účely. Po novom sa sprístupni pre mamičky s kočíkmi, imobilných pasažierov či cestujúcich s ťažkou batožinou. Nákladné výťahy sa tiež zamenia za nové.

Nastane však uzávierka tých súčasných výťahov a imobilní cestujúci pôjdu do skončenia rekonštrukcie do svojho vlaku doslova priamo – cez koľaje s pomocou pracovníkov stanice. Súkromná služba bude zase dohliadať nad „čistením“ priestoru od bezdomovcov či asociálov.

Najčítanejšie témy