4. Ktoré veľké firmy využívajú nové systémy?

V marci tohto roka sa sformovala skupina Enterprise Ethereum Alliance, ktorá chce na základe novej kryptomeny vytvárať služby pre biznis. Do skupiny sa už pridali firmy ako Microsoft, Intel či MasterCard.

Kapitál pre firmy
Veľmi častým využitím takéhoto systému je momentálne získavanie kapitálu pre firmy. Počíta sa však tiež so systémami pre bankovníctvo, riadenie firiem či takzvaný internet vecí, teda centrálne ovládanie zariadení pripojených k sieti.
Práve v spomínanej technológii blockchain, ktorá umožňuje uzatvárať a realizovať zmluvy novej generácie, vidia veľké firmy veľký potenciál do budúcnosti. A to je dôvod, pre ktorý do nej koncerny investujú obrovské peniaze. Jedným z nich je aj spoločnosť EY, ktorá rozširuje svoje blockchainové tímy po celej Európe. „Prvé tímy vznikli vo Francúzsku, Veľkej Británii a Nemecku. Spolupracujú s našimi globálnymi vedecko-technickými laboratóriami. Čoskoro sa stanú súčasťou našich tímov poskytujúcich finančné služby a poradenstvo v oblasti podnikových procesov,“ hovorí pre HN partner EY na Slovensku Peter Borák.
Tieto tímy majú za úlohu vyvíjať inovatívne produkty, ktoré využívajú blockchainovú technológiu zameranú na riešenie otázok v rôznych sektoroch. „V Európe chceme zdvojnásobiť naše investície do vývoja nových produktov vychádzajúcich z tejto technológie a integrovať ich do našej globálnej blockchain komunity,“ dodáva Borák.

Ako sa vyvíjala hodnota digitálnej meny ethereum 

Snímka: gdax.com

Nové technológie
Dohody týkajúce sa využívania technológie blockchain už podľa neho podpísalo viac ako 50 klientov spoločnosti EY z 15 krajín v rôznych odvetviach – od podnikov, ktoré vyrábajú spotrebiteľské obaly, až po logistické firmy či bankový sektor.

Najčítanejšie témy