Hokej: HKM Zvolen - ŠKP Poprad 3:2 po predĺžení (0:1, 0:0, 2:1, -1:0)

07.11.2005, 07:33

HKM Zvolen - ŠKP Poprad 3:2 po predĺžení (0:1, 0:0, 2:1, -1:0)
Góly: 42. Hanzal, 47. Turek, 63. Weissmann - 9. Valečko, 58. Pavličko. Rozhodcovia Rantala (Fín.) - Tvrdoň, Horínek, vylúčení 8:6, navyše Šechný (Zvolen) za narazenie zozadu, presilovky 0:1, v oslabení 2:0, zmeny: 21. bez Malčeka, Šimčíka, Liptáka, 41. Lipták za Gašpara - 41. bez Mašlonku, Haščáka, Gurčíka, 1902 divákov.
Domáci si nadlho zakliali šťastenu už v 37. sekunde po tom, čo Cibuľu v nájazde fauloval Valečko a z trestného strieľania Cibuľa neprestrelil brankára Hurajta. Odvtedy nastalo zvolenské trápenie, z úvodného sedemminútového tlaku nič nevyťažili, keď najmä v 5. min Hanzal a onedlho Škuta a Weissmann mali ku gólu veľmi blízko, a hosťom podložili pod nohy odrazový mostík. V 9. min Valečko zblízka v presilovke po nahrávke Škoviru spoza bránky skóroval trochu kurióznym spôsobom, puk pomaly doskákal za chrbát Šimonoviča a odvtedy sa Zvolenčanom zatiahla v bránke Hurajta roleta, vyrovnať sa im nepodarilo ani vtedy, keď v 31. min dlho hrali v početnej prevahe o dvoch hráčov a navyše Kroták stratil hokejku. Popradčania sa od úvodného gólu spoliehali najmä na brejky a keďže obrana domácich bola dosť deravá, často si vytvárali dobré príležitosti, či už to boli Zavacký v 10. min, alebo Škovira v 14. a v 24. min. Zvolenčania prežívali pri zakončovaní obrovské muky, častokrát nedokázali trafiť prázdnu bránku, typickým príkladom bola ich presilovka o dvoch hráčov trvajúca od 30. min vyše poldruha minúty, a pred treťou tretinou by im asi pomohli cvičenia jógy na zbystrenie zraku a sústredenosti. Asi sa jej v šatni aj venovali, pretože v 42. min po Stančokovej strele si Hanzal pripísal premiérový gól vo zvolenskom drese po šťastnom nevedomom tečovaní puku. V 47. min dokonca benevolenciu popradskej obrany potrestal v oslabení Turek a vývoj zápasu sa zvrtol, domáci viac pomýšľali na obranu a hostia túžili vyrovnať, čo sa im napokon aj v 58. min podarilo. Zásluhu na tom mala nahrávka Krotáka, ktorý z obrátky našiel pred bránkou Pavlička a ten pohotovo skóroval. Presne 70 sekúnd pred koncom mal gól na hokejke domáci Cibuľa, no Hurajt bol v bránke nepriestrelný a mal veľkú zásluhu na predĺžení, prvom v tejto sezóne na zvolenskom ľade. Do nastaveného čase si Popradčania presunuli 1:35 min presilovku, potom mali od 62. min výhodu ďalšej hry štyroch na troch, nad domácimi sa začalo zmrákať, no v 62. min po akcii Babku strelil Weissmann v oslabení zázračný víťazný gól.

menuLevel = 2, menuRoute = dennik/sport, menuAlias = sport, menuRouteLevel0 = dennik, homepage = false
11. máj 2024 13:50