Országh sa po takmer dvoch rokoch vrátil do NHL

16.01.2006, 09:55

Slovenský hokejový krídelník Vladimír Országh sa po takmer dvoch rokoch opäť vrátil do zámorskej NHL, kde v nedeľu absolvoval premiéru v drese St. Louis Blues. V zápase s Carolinou, ktorý bluesmani prehrali 2:4, strávil Banskobystričan na ľade počas 19 striedaní celkovo 12:13 min. Országh, ktorý nastúpil s preňho netradičným číslom 32, dostal od trénera šancu aj v presilových hrách (4:43 min), v ktorých však nebol - rovnako ako pri hre piatich proti piatim - úspešný. V zápase nevyslal na súperovu bránku ani jednu strelu, na ľade však bol pri prvom góle z hokejky spoluhráča Čajánka v 2. minúte počas presilovky. Pre majstra sveta z roku 2002 to bol celkovo 274. duel v NHL. V profilige má v štatistikách pri svojom mene aj po nedeli 50 gólov, 60 asistencií, 110 bodov a 180 trestných minút.
St. Louis získalo Országha z waiver listiny, kam ho umiestnil Phoenix po podpise kontraktu koncom roka 2005. Dvadsaťosemročný krídelník, ktorý rozviazal doterajšiu zmluvu so švédskou Luleou, čakal v minulých dňoch na rodnom Slovensku na ukončenie imigračného procesu. "Doma som trénoval, aby som sa udržal vo forme, a čakal na vízové dokumenty. Na NHL sa už veľmi teším, St. Louis malo vždy dobrý tím. Som prekvapený, že teraz je na poslednom mieste. Myslím si, že je to lepšie mužstvo, ako ukazuje tabuľka. Verím, že sa môžeme posunúť nahor," povedal pred odchodom do zámoria Országh. Na bluesmanov teraz čakajú v priebehu ďalších piatich dní ešte tri duely. "Viem o tom, taká je NHL," dodáva Országh, ktorý naposledy hrával v NHL v sezóne 2003/04 za Nashville. Následne mu kontrakt vypršal a po skončení lockoutu už s ním predátori nový nepodpísali, keďže sa liečil zo zranenia kolena z majstrovstiev sveta vo Viedni. Rozhodol sa pre pôsobenie vo švédskej Lulee, kde rozviazal po ponuke z Phoenixu kontrakt. Následne zakotvil v St. Louis.

menuLevel = 2, menuRoute = dennik/sport, menuAlias = sport, menuRouteLevel0 = dennik, homepage = false
17. máj 2024 05:26