Pešek vyhrál kvalifikaci na VC Německa

15.07.2006, 14:48
iHNediHNedčtkčtk

Český motocyklový závodník Lukáš Pešek vyhrál kvalifikaci na nedělní Velkou cenu Německa. Šestý muž průběžného pořadí silničního mistrovství světa kategorie do 125 ccm v sobotu na Sachsenringu vylepšil druhé místo z pátečních jízd a po červnovém úspěchu v italském Misanu podruhé v kariéře odstartuje z první pozice.

Pešek v pátek nestačil pouze na Itala Mattiu Pasiniho na aprilii, na něhož ztratil 140 tisícin sekundy. Dnes však svůj nejlepší čas zlepšil až na 1:27,064 minuty a vytvořil traťový rekord. Druhý skončil se ztrátou více než dvou desetin sekundy Španěl Alvaro Bautista, vedoucí muž nejslabší kubatury.

Rekordní čas zajel Pešek ve svém předposledním patnáctém kole. Na pole position by mu stačil i další výkon 1:27,075 z dvanáctého okruhu. "Zajel jsem dnes hodně dobrých časů, takže se zdá, že jsme dobře připraveni. Doladili jsme motorku, spokojenost je velká," řekl Pešek.

V neděli chce předvést dobrý výsledek před nadcházející pauzou a příštím závodem, kterým bude 20. srpna Velká cena České republiky v Brně. "Pokusím se být vpředu a v závěru uvidíme," prohlásil dvacetiletý rodák z Prahy, jenž letos obsadil druhé místo v Jerezu a třetí v Mugellu.

Na Sachsenringu se Peškovi daří. Loni tam jezdec stáje Derbi zaznamenal šestým místem nejlepší výsledek sezony. Druhý český zástupce ve třídě do 125 ccm Karel Abraham se dnes v kvalifikaci nezlepšil a klesl na 34. příčku.

Kvalifikaci královské třídy MotoGP vyhrál Španěl Daniel Pedrosa, vítěz předchozího závodu mistrovství světa v Británii. V první řadě ho v neděli doplní Američané Kenny Roberts a Nicky Hayden, obhájce titulu Valentino Rossi odstartuje až z jedenácté pozice.

Na Sachsenringu jsou v sobotu jako poslední na programu kvalifikační jízdy kubatury do 250 ccm s českým závodníkem Jakubem Smržem.

menuLevel = 1, menuRoute = dennik, menuAlias = dennik, menuRouteLevel0 = dennik, homepage = false
18. máj 2024 13:39