Neumannová je znovu armádním sportovcem roku

17.10.2006, 19:01
čtkčtkiHNediHNed

Běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová obhájila vítězství v anketě o nejlepšího armádního sportovce roku a ve dvanáctileté historii hlasování vyhrála počtvrté.

Olympijská vítězka dostala v anketě odborníků, funkcionářů a zaměstnanců Armádního sportovního centra Dukla celkem 516 bodů a o 97 bodů předčila Martinu Sáblíkovou.

Rychlobruslařka Sáblíková byla na ZOH v Turíně čtvrtá v závodu na 5000 metrů, na stejné trati skončila na mistrovství světa stříbrná a na mistrovství Evropy vyhrála.

Třetí byl v anketě stejně jako loni mistr Evropy v desetiboji Roman Šebrle. Výsledky hlasování byly v úterý vyhlášeny při slavnostním ceremoniálu v kongresovém sále Masarykovy koleje v Praze 6.

V průběhu večera dostal od ministra obrany Jiřího Šedivého desátý muž ankety oštěpař Jan Železný Záslužný kříž ministra obrany II. stupně za vzornou reprezentaci republiky a armády. Akce se zúčastnila i ministryně školství Miroslava Kopicová.

Vedle zlaté medaile v závodu na 30 kilometrů volnou technikou vybojovala Neumannová v Turíně stříbrnou medaili ve skiatlonu. Závodnice Dukly Liberec, mistryně světa z loňského roku, vyhrála armádní anketu také v letech 1997 a 1998.

Sáblíková se stala rovněž nejlepším armádním juniorem, ocenění pro trenéra roku získal podle očekávání Stanislav Frühauf, jenž stojí za úspěchy Neumannové.

Nejlepším kolektivem jsou mistři světa ve vodním slalomu Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek, mezi oddíly Dukly vyhrál atletický klub z Prahy.

Výsledky:

Armádní sportovec roku 2006:
1. Neumannová (běh na lyžích) 516 b., 2. Sáblíková (rychlobruslení) 419, 3. Šebrle (atletika) 358, 4. Špotáková (atletika) 211, 5. Janků (atletika) 210, 6. Synek (veslování) 152, 7. Gečnuk (parašutismus) 138, 8. Januš (sportovní střelba) 137, 9. K. Mrůzek (sjezd na divoké vodě) 129, 10. Železný (atletika) 83.

Junior roku: Sáblíková 460.
Trenér roku: Frühauf (běh na lyžích/Neumannová) 390.
Tým roku: Volf, Štěpánek (vodní slalom) 320.
Armádní sportovní oddíl Dukla: Dukla Praha 160.

menuLevel = 1, menuRoute = dennik, menuAlias = dennik, menuRouteLevel0 = dennik, homepage = false
10. máj 2024 19:58