Ľudí dostal bezpečne z vesmíru domov. Na čom ešte zarobil Elon Musk desiatky miliárd?

Ľudí dostal bezpečne z vesmíru domov. Na čom ešte zarobil Elon Musk desiatky miliárd?

Majetok podnikateľa sa za pol roka strojnásobil, dnes je už piaty najbohatší.

Už ako dieťa, ktoré sa narodilo v juhoafrickej Pretórii a vyrastalo v období tvrdého apartheidu, bol zvyknutý cieľavedomo ísť za svojimi snami. A tie jeho rozhodne neboli nikdy skromné. Svoj prvý vlastný biznis rozbehol vo veku 12 rokov. Vyvinul počítačovú hru Blastar, ktorú ponúkal svojim spolužiakom. Následne jej zdrojový kód predal za 500 dolárov časopisu PC and Office Technology. Neskôr sa spolu s bratom Kimbalom rozhodol otvoriť herňu s počítačovými automatmi.
V júli 2020, takmer o štyri desaťročia neskôr, sa Elon Musk s majetkom takmer 75 miliárd dolárov prepracoval na piatu priečku rebríčka najbohatších ľuďí planéty. A jeho bankový účet sa neustále zväčšuje. Peniaze mu zarába najväčší globálny producent elektromobilov Tesla, ale aj vesmírna spoločnosť SpaceX, ktorej sa v nedeľu večer podarila prelomová vec. Ako prvá súkromná firma v histórii bezpečne dopravila na Zem dvoch astronautov po dvoch mesiacoch strávených na Medzinárodnej vesmírnej stanici.
Prečítajte si, aké biznisy vo svojom takmer 50-ročnom živote Musk naštartoval, čo mu prinieslo najviac peňazí aj ktoré ďalšie vízie by chcel v nasledujúcom období zrealizovať.

Najčítanejšie témy