Musk si už znepriatelil nielen investorov či novinárov. Aké kontroverzie sú za ním?

Musk si už znepriatelil nielen investorov či novinárov. Aké kontroverzie sú za ním?

Známy vizionár má na svojom konte aj problémy.

Rodák s americkým aj kanadským občianstvom z Pretórie v Južnej Afrike je naozaj všetko. Inžinier, vynálezca, či podnikateľ. V poslednej dobe mu patrí hlavne prívlastok vizionár.

Svedčia o tom aj jeho vyhlásenia o kolonizácii vesmíru, ktorej dôkazom malo byť aj úspešné vypustenie nosnej rakety Falcon Heavy. Musk je totiž vlastníkom súkromnej firmy SpaceX.

V tieni však nezostáva ani automobilka Tesla Motors, ktorej je generálnym riaditeľom. Okrem toho sa spája aj so vznikom spoločnosti PayPal zameranej na bezpečný prevod peňazí, predsedá spoločnosti SolarCity a inicioval aj vznik neziskovej organizácie OpenAl so zameraním na umelú inteligenciu.

Našincom je známy aj vďaka konceptu Hyperloopu, s ktorým sa uvažovalo spojiť aj Bratislavu s Viedňou. Včera však vyšla správa, že tak nebude, keďže memorandum o porozumení z roku 2016 s Hyperloop transportation technologies vypršalo.

Okrem plusov má však Musk aj svoju tienistú stránku. Pozreli sme na kontroverzie, aké sa s ním v poslednej dobe spájajú aj na to, aký si píše svoj success story.

Najčítanejšie témy