4. Sú v Kalifornii aj úspešní Slováci?

Snímka: InoBat Auto

Jedným z nich je Radoslav Danilák, zakladateľ a šéf technologickej spoločnosti Tachyum vyvíjajúcej najmodernejšie čipy. Podľa neho napriek odchodom viacerých firiem momentálne k Silicon Valley neexistuje žiadna alternatíva. „Byť v Silicon Valley je v našej branži nevyhnutnosťou. Keď robíte špecializované produkty, často potrebujete ľudí s veľmi špecializovanými skúsenosťami. A tých nie je veľa. Koncentrovaní sú pritom práve v Silicon Valley,“ uviedol Danilák pre HN.
Aj Tachyum, ktorý vznikol v roku 2016 v Silicon Valley, sa pritom v poslednom čase čoraz viac obracia k našej krajine. „Pripájame sa ku konzorciu I4DI, ktoré na Slovensku navrhne najrýchlejší superpočítač s umelou inteligenciou na svete,“ uvádza sa v správe, ktorú včera zaslala HN spoločnosť Tachyum.

Zo Spojených štátov sa na Slovensko vrátil aj Marián Boček, ktorý je aktuálne šéfom spoločnosti InoBat vyvíjajúcej prvú inteligentnú batériu pre automobily. „Ja som jedným z tých úplne prvých, ktorí odišli do Spojených štátov pred vyše 20 rokmi. Po mne však išla celá generácia Slovákov, a to aj do Silicon Valley. Ako príklad môžem uviesť Petra Gajdoša. Sídli v San Franciscu, odkiaľ riadi náš americký tím. Je to svetová ikona, čo sa týka venture investícií,“ uviedol pre HN Boček.

Najčítanejšie témy