3. Ako do hry zasiahla koronakríza?

Snímka: Reuters

Medzi nimi aj ďalší známy technologický investor Keith Rabois. Ten si za svoj nový domov vybral floridské Miami. „Je tam teplejšie počasie aj voda,“ povedal s neskrývanou dávkou sarkazmu časopisu Fortune. Jedným zo skutočných dôvodov však môže byť fakt, že na Floride platí len federálnu daň z príjmu, a nie štátnu.
Do situácie tento rok zasiahla pandémia koronavírusu. Na prísne protipandemické opatrenia zareagovali aj veľké giganty. Napríklad Facebook a Google oznámili, že ich zamestnanci nemusia do konca tohto roka chodiť do svojich kancelárií. Pracovať môžu z domu. Twitter zašiel ešte ďalej. Rozhodol, že ak chcú zamestnanci zostať na home office natrvalo, nebude im v tom brániť.
Ľudia tak strácajú motiváciu míňať tisícky dolárov za predražené nájmy v Silicon Valley. „Za apartmán v blízkosti kancelárie platím 3 200 dolárov mesačne. Teraz ma tu už nič nedrží. Radšej pôjdem niekde inde a ušetrím peniaze,“ tvrdí Dylan Hecklau z technologickej spoločnosti Jelli.

Zdá sa, že trpezlivosť dochádza aj ďalšej „ťažkej váhe“ Silicon Valley. Technologický vizionár a miliardár Elon Musk v máji pohrozil, že jeho spoločnosť Tesla, ktorá je najväčším producentom elektromobilov na svete, presunie svoje budúce operácie z Kalifornie. Dôvodom bol fakt, že tamojšie úrady zakázali z dôvodu pandémie výrobu vozidiel.

Najčítanejšie témy