4. Ako si v čase krízy viedol maloobchod?

Snímka: TASR

Každému z troch súrodencov Waltonovcov – Jimovi, Alice a Robovi – klesol majetok približne o miliardu dolárov. V čase, keď technologickí magnáti prudko rástli, to zároveň znamenalo opustenie top desiatky najbohatších ľudí sveta. Kým v marci súrodencom ešte patrila ôsma, deviata a desiata priečka rebríčka, v súčasnosti sú na 16. až 18. mieste.
Dôvod je jasný – zatvorené maloobchodné predajne, respektíve ich obmedzená prevádzka počas pandémie koronavírusu a s tým súvisiaci prepad ich tržieb. Čo však platí o bežných tovaroch každodennej spotreby, ktoré nájdeme v predajniach Walmartu, sa v žiadnom prípade netýka luxusných produktov. Tie sú často dovážané zákazníkom kuriérskymi službami, takže zatvorenie predajní sa ich nedotklo.

Z toho profitoval predovšetkým najbohatší Európan Bernard Arnault. Francúzskemu magnátovi, majiteľovi koncernu LVMH a značiek ako Louis Vuitton, Christian Dior či Bulgari, stúpol majetok o 30 miliárd dolárov na aktuálnych 106,7 miliardy. Arnault si tak upevnil tretiu priečku v rebríčku, hneď za Jeffom Bezosom aj zakladateľom Microsoftu Billom Gatesom a pred Markom Zuckerbergom.

Komu pribudol najväčší majetok ( v mld. dolárov)

(marec 2020 – jún 2020):

Jeff Bezos 113 – 164,5
Mark Zuckerberg 54,7 – 86,8
Bernard Arnault 76 – 106,7
Steve Ballmer 52,7 – 70,4
Sergey Brin 49,1 – 63,1
Larry Page 50,9 – 64,8

Zdroj: Forbes Billionaires

Najčítanejšie témy