3. Kto zaostal za očakávaniami?

Snímka: Reuters

Túto prezývku si získal preto, že najmä v časoch krízy preukázal veľký čuch na nákup podhodnotených akcií, ktorých hodnota po návrate do normálu prudko vzrástla.
Aj to bol dôvod, prečo mnoho ľudí v uplynulých mesiacoch striehlo na každý náznak toho, kam Buffett v týchto časoch bude ukladať svoje peniaze. Už len z toho dôvodu, že jeho investičné impérium Berkshire Hathaway malo na svojich účtoch koncom prvého kvartálu pripravených 137 miliárd dolárov na investície.
Buffett však týchto ľudí sklamal. Žiadne veľkolepé oznámenia investícií, akých sme boli svedkami napríklad počas veľkej hospodárskej krízy v rokoch 2007 a 2008, sa tentoraz nekonali. „Rozhdnutie zostať bokom počas pnákazy koronavírusu pravdepodobne súvisí s tým, že Buffett má už 89 rokov. Podobne ako ďalší investori sa s pribúdajúcim vekom stáva čoraz opatrnejší,“ cituje internetový portál americkej spravodajskej stanice CNBC finančného manažéra Kena Fishera.

Štvrťročné burzové výsledky spoločnosti Berkshire Hathaway aj z tohto dôvodu neboli také skvelé v prípade Facebooku, Google či Amazonu. Zatiaľ čo v prvej polovici marca mala jedna jej akcia hodnotu 326 dolárov, minulý týždeň dosahovala sotva 266 dolárov.
I preto sa Buffett v aktuálnom rebríčku prepadol zo štvrtého na piateho miesto. A to aj napriek tomu, že jeho majetok narástol za tri mesiace o štyri miliardy dolárov.

Najčítanejšie témy