1. Prečo Zuckerberg zaznamenal veľký skok?

Snímka: Reuters

Dnes sa bohatstvo Marka Zuckerberga šplhá k 87 miliardám dolárov. Svoj majetok tak za tri mesiace zveľadil o viac ako polovicu a vyšplhal sa až na štvrtú priečku najväčších boháčov. Predbehol dokonca aj legendárneho investora Warrena Buffeta, ktorého odsunul na piate miesto.
Zuckerberg sa tak stal jedným z víťazov aktuálnej krízy. Každý týždeň mu k jeho miliardám pribudnú stovky miliónov dolárov. Dôvodom je fakt, že v uplynulých týždňoch a mesiacoch rástla na burze hodnota predovšetkým tých firiem, ktoré najviac profitujú z karantény. A Facebook, ktorý ľudia uväznení v čase prísnych protipandemických opatrení doma začali využívať podstatne viac, medzi takéto firmy rozhodne patrí.
Výsledkom je fakt, že akcie Facebooku sa od polovice marca zhodnotili takmer o tri štvrtiny. Najviac z toho ťažil práve Zuckerberg ako hlavný akcionár spoločnosti.

Facebooku pomohli aj dáta. Jeho výsledky za prvý kvartál boli oveľa lepšie, než sa očakávalo. Spoločnosť, ktorá dávno prerástla limity bežnej sociálnej siete, navyše počas krízy nezaháľala a investovala do nových služieb. Firmy si tak môžu priamo na Facebooku vytvoriť svoje digitálne predajne. Ďalšia služba priamo reaguje na fenomén, ktorý karanténa podstatným spôsobom posilnila – prácu z domova a konanie porád či hromadných mítingov prostredníctvom videokonferencií. Facebook tak už v apríli spustil službu Messenger Rooms, ktorá sa stala priamym konkurentom známej aplikácie Zoom. Dokáže vytvoriť diskusnú videomiestnosť až pre 50 ľudí naraz.

Najčítanejšie témy