4. Kto z Indie vyhral v minulosti?

Snímka: EY

​V roku 2014 si ho vybojoval Uday Kotak, šéf finančnej inštitúcie Kotak Mahindra Bank poskytujúcej pôžičky chudobným obyvateľom na podporu ich podnikania. V roku 2005 si víťazstvo odniesol Narayan Murthy, šéf softvérovej firmy Infosys Technologies.
Kiran sa zároveň stala v poradí druhou ženou, ktorá získala prestížny titul. Tou prvou bola v roku 2011 Olivia Lumová zo singapurskej spoločnosti Hyflux Limited zameranej na odsoľovanie a čistenie vody.
Celkovo sa tento rok o trofej uchádzalo 46 podnikateľov zo 41 krajín celého sveta. Slovensko na podujatí, ktoré sa konalo prostredníctvom videokonferencie, reprezentoval víťaz národného kola Juraj Habovštiak, zakladateľ a šéf technologickej spoločnosti MTS Krivá.

„Vďaka tejto celosvetovej súťaži som zažil jedinečný a pre mňa zrejme neopakovateľný pocit z toho, čo to znamená reprezentovať Slovensko. V celosvetovom finále som bojoval aj za všetkých slovenských podnikateľov, ktorí sa snažia meniť našu krajinu k lepšiemu. Snažil som sa vydať zo seba maximum – to najlepšie, čo vo mne je. Bez pomoci ľudí okolo seba by som toto nezažil a tak ako aj v športe, i tu každý úspech je výsledkom tvrdej práce celého tímu, nie len jednotlivca,“ povedal bezprostredne po virtuálnom prenose Juraj Habovštiak.

Najčítanejšie témy