1. Ako vyrastal zakladateľ impéria?

Mladý Franklin Clarence Mars, ktorý vyrastá v nie príliš bohatej domácnosti, sa snaží svojou troškou prispieť k rodinnému rozpočtu. Chlapec trpí odmalička miernou formou detskej obrny, ktorá ho diskvalifikuje z fyzicky náročnejších prác. Rád však pomáha v kuchyni mame Alve, ktorá ho zaúča predovšetkým do tajomstiev pečenia a príprav rôznych sladkostí.

Malého Franka, ako ho všetci volajú, čarovanie s cukrovinkami baví čoraz viac. Experimentuje s rôznymi ingredienciami a svoje výtvory za pár centov predáva na ulici. Peniaze potom hrdo nosí domov, aby v kuchyni opäť skúšal nové veci.

Takto nejako sa začína príbeh veľkého koncernu Mars Incorporated, ktorý do dnešného dňa, viac ako sto rokov po svojom oficiálnom vzniku, kraľuje globálnemu biznisu s čokoládovými tyčinkami. A nielen s tými. Pod krídla korporácie v súčasnosti okrem cukroviniek Mars, Snickers, Milky Way či M&Ms patrí aj potrava pre domácich maznáčikov Pedigree a Whiskas, ryža Uncle Ben´s či žuvačky Winterfresh, Orbit a Wrigley´s Spearmint.

Najčítanejšie témy