6. Čím sa zachránil pred bankrotom top producent elektromobilov?

Snímka: TASR/AP

Jeho firma SolarCity patrí medzi najväčších dodávateľov slnečnej energie v Spojených štátoch. A zrejme najviac sa dnes jeho meno spája s najznámejším producentom elektromobilov Tesla.
Firmu Tesla Motors založil v apríli 2004. Jeho počiatočná investícia dosahovala 6,3 milióna dolárov. Išlo vôbec o prvý automobilový startup v histórii, ktorý sa zrodil v Silicon Valley.
Napriek mnohým problémom, kedy sa Tesla ocitla doslova na pokraji krachu, ide dnes o úspešnú automobilku. Len pred pár týždňami predstavil Elon svoj Cybertruck, ktorý okamžite pritiahol pozornosť záujemcov. Tí ho vykúpili na niekoľko rokov dopredu. Akcie Tesly okamžite poskočili. Momentálne sa na technologickej burze Nasdaq predávajú za 800 dolárov za akciu. Začiatkom tohto mesiaca dosiahla trhová kapitalizácia Tesla Motors 160 miliárd dolárov.

Isté je, že v súčasnosti 48-ročný Musk ešte ani zďaleka nepovedal svoje posledné slovo. A podľa mnohých, čo ho poznajú, je iba otázkou času splnenie jeho najväčšieho sna – dostať ľudí bezpečne na Mars.

Najčítanejšie témy