9. V čom pomôže zakladateľ Microsoftu Slovensku?

Následne v ňom nepretržite vládol medzi rokmi 1998 a 2006, pričom dodnes sa umiestňuje na popredných priečkach. Nové sféry biznisu mu priniesol rozvoj internetu, kde uspel s webovým prehliadačom Internet Explorer.
Po smrti matky Mary v roku 1994 sa Gates začal naplno venovať filantropii. Spolu s manželkou Melindou založili nadáciu, ktorá podporuje charitatu po celom svete. „Ide najmä o podporu projektov v oblasti zdravotníctva a vzdelávania,“ uviedli pre HN v sídle Nadácie Billa a Melindy Gatesovcov v Seattli.
Gates do nadácie dosiaľ venoval zo svojho podielu v Microsofte takmer 36 miliárd dolárov. Dnes vo firme vlastní už len jedno percento. Väčšinu jeho súčasného majetku tvorí mix rôznych investícií vo fondoch či v akciách.

Medzi jeho najnovšie projekty patrí miliardový investičný fond na podporu zelených energií. V rámci neho pomôže Gates aj Európskej únii. Miliardár hovoril vlani v októbri v Bruseli so slovenským eurokomisárom Marošom Šefčovičom okrem iného o podpore Slovenskej batériovej aliancie. Jej cieľom je vybudovať v našej krajine veľkú fabriku na výrobu batérií do elektromobilov.

Najčítanejšie témy