3. Ako sa u Billa Gatesa zrodila vášeň pre technológie?

V tom čase patril Seattle medzi najmodernejšie metropoly západného pobrežia Spojených štátov. V roku 1962 sa práve v tomto meste konala Svetová výstava, ktorá sem pritiahla množstvo firiem vyvíjajúcich najnovšie technológie. Pri tejto príležitosti postavili v Seattli slávnu vežu Space Needle, ktorá v čase svojho dokončenia bola s výškou 184 metrov najvyššou stavbou západne od rieky Mississippi. V meste takisto spustili prevádzku jednokoľajovej železnice Seattle Center Monorail. Obe dodnes patria k najväčším atrakciám mesta.
Všetky technologické novinky šesťročného Billa absolútne fascinovali. Najviac bol však unesený počítačmi, ktoré na Svetovú výstavu priniesli najväčší výrobcovia. Prirodzene, nešlo o počítače, ako ich poznáme dnes. Boli to skôr veľké laboratóriá s ťažkými skriňami, ktorých výkon bol len nepatrným zlomkom v porovnaní s dnešnými obyčajnými smartfónmi.

Malému Billovi to nebránilo v tom, aby na výstavu chodil každú voľnú chvíľu a s veľkým záujmom sledoval počítače vtedajšej doby. Aj vďaka nim sa ešte viac začal zaujímať o matematiku. Kým jeho spolužiaci sa ešte len učili základy sčítavania, odčítavania či malej násobilky, on už ovládal oveľa zložitejšie matematické operácie.
Postupne sa však prejavovala aj komplikovanejšia stránka jeho povahy. Vo veku 12 rokov začal rebelovať. Stal sa samotárskym, neobklopoval sa skutočnými priateľmi.

Najčítanejšie témy