2. Prečo jeho zamestnanci štrajkujú?

Snímka: Dreamstime

Tento rok ju postihli viaceré iné štrajky, z toho tie najpočetnejšie boli v júli. Ryanair síce vlani uznal odbory prvýkrát po 32 rokoch, v lete však protestovali pre zmluvy, pracovné podmienky, dovolenky či presun základní.

A búrili sa nielen domáci Íri, ale aj Portugalci, Španieli, Belgičania, Nemci či Holanďania. Len írski piloti protestovali za august až päťkrát. Spoločnosť tak musela rušiť stovky letov, čo postihlo desaťtisíce cestujúcich. Výsledkom bolo, že zisky spoločnosti za prvý polrok klesli o sedem percent.

A späť k cestujúcim. Tí sa sťažujú, že Ryanair od novembra zmenil pravidlá pre cestovnú batožinu. Ako boli v minulosti dovolené v cene letenky dve príručné batožiny, väčšia do 10 kilogramov a príručná taška, po novom zostane pre cestujúcich zadarmo už iba tá menšia z nich.

Za tú väčšiu si budú musieť priplatiť. Viacerí cestujúci sa vyjadrili, že so spoločnosťou už nikdy nebudú cestovať.

Otázniky visia aj nad marcovým brexitom, ktorý by mohol dočasne stopnúť lety medzi Veľkou Britániou a Európskou úniou pri nedosiahnutí dohody.

Ryanair lieta z Bratislavy do destinácií ako Brusel, Paríž, Londýn či Marrákeš, pravidelných leteckých liniek má v novom, zimnom letovom poriadku 21. Z Košíc lieta spoločnosť iba do Londýna.

Najčítanejšie témy