1. Čo naposledy ochromilo Ryanair?

Snímka: Reuters

Síce bol uplynulý október pre Ryanair, lietajúci aj z Bratislavy a Košíc, ziskový, zaznamenal nárast počtu cestujúcich i zvýšenie obsadenosti svojich letov, nízkonákladovka bojuje s viacerými problémami.

Len počas uplynulého mesiaca musela spoločnosť zrušiť viac ako 300 letov pre šesťdňový štrajk nakladačov batožiny na bruselskom letisku Zaventem, nedostatok personálu či nepriaznivé počasie.

Štrajk sa dotkol aj iných aerolínií, bolo zrušených asi 960 letov, čo postihlo okolo 115-tisíc pasažierov. Dôvodom jeho konania bolo znižovanie počtu pracovníkov a zvýšený tlak na pracovný výkon.

To však nie je jediné. V polovici októbra svet uvidel fotografiu spiacich zamestnancov spoločnosti na podlahe kancelárie letiska. Išlo o protest proti tomu, že im zrušili let zo španielskej Malagy a zamestnávateľ Ryanair im na prečkanie neposkytol adekvátne ubytovanie.

​Fotografia sa stala virálnou a upriamila pozornosť na zlé podmienky zamestnancov. Podľa odborov „boli členovia posádky ponechaní bez jedla, nápojov a tiež miesta na sadnutie si, keďže pre 24 ľudí bolo k dispozícii iba osem miest“.

Najčítanejšie témy